🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Buayan Washable Area Rug
| Collection: | Buayan |
|---|---|
| Colors: | Cream, Sky Blue, Mustard, Peach |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.16" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.16" |
Select Title
From $14.70
Original: $49.00
-70%Buayan Washable Area Rug—
$49.00
$14.70More Images


Buayan Washable Area Rug
| Collection: | Buayan |
|---|---|
| Colors: | Cream, Sky Blue, Mustard, Peach |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.16" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.16" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Buayan |
|---|---|
| Colors: | Cream, Sky Blue, Mustard, Peach |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.16" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.16" |























