🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Broomfield Gray 1144 Wool Area Rug
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Iris, Kelly Green with floral, oriental pattern, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Broomfield |
| Colors: | Sage, Beige, Tan, Medium Gray, Dark Brown |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.87" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $32.70
Original: $109.00
-70%Broomfield Gray 1144 Wool Area Rug—
$109.00
$32.70More Images


















Broomfield Gray 1144 Wool Area Rug
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Iris, Kelly Green with floral, oriental pattern, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Broomfield |
| Colors: | Sage, Beige, Tan, Medium Gray, Dark Brown |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.87" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Iris, Kelly Green with floral, oriental pattern, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Broomfield |
| Colors: | Sage, Beige, Tan, Medium Gray, Dark Brown |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.87" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























