🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Brita Area Rug
| Collection: | Brita |
|---|---|
| Colors: | Sage, Ivory, Dark Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 75% Polypropylene, 25% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
Select Title
From $99.00
Brita Area Rug—
$99.00
More Images






Brita Area Rug
| Collection: | Brita |
|---|---|
| Colors: | Sage, Ivory, Dark Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 75% Polypropylene, 25% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Brita |
|---|---|
| Colors: | Sage, Ivory, Dark Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 75% Polypropylene, 25% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |























