🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Brisbin Wool Area Rug
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Teal with traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Brisbin |
| Colors: | Ivory, Navy, Rust, Light Gray, Dark Brown |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.87" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $29.70
Original: $99.00
-70%Brisbin Wool Area Rug—
$99.00
$29.70More Images




















Brisbin Wool Area Rug
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Teal with traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Brisbin |
| Colors: | Ivory, Navy, Rust, Light Gray, Dark Brown |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.87" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Teal with traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Brisbin |
| Colors: | Ivory, Navy, Rust, Light Gray, Dark Brown |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.87" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























