🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Bowmansdale Striped Navy Rug
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Iris, Medium Purple with stripe pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Bowmansdale |
| Colors: | Navy, Charcoal, White, Blue, Light Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $20.70
Original: $69.00
-70%Bowmansdale Striped Navy Rug—
$69.00
$20.70More Images











Bowmansdale Striped Navy Rug
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Iris, Medium Purple with stripe pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Bowmansdale |
| Colors: | Navy, Charcoal, White, Blue, Light Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Iris, Medium Purple with stripe pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Bowmansdale |
| Colors: | Navy, Charcoal, White, Blue, Light Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























