🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Birchgrove Area Rug
| Collection: | Birchgrove |
|---|---|
| Colors: | Cream, Peach, Mustard, Light Gray, Medium Gray, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Polypropylene, 30% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.49" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.51" |
Select Title
From $20.70
Original: $69.00
-70%Birchgrove Area Rug—
$69.00
$20.70More Images







Birchgrove Area Rug
| Collection: | Birchgrove |
|---|---|
| Colors: | Cream, Peach, Mustard, Light Gray, Medium Gray, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Polypropylene, 30% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.49" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.51" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Birchgrove |
|---|---|
| Colors: | Cream, Peach, Mustard, Light Gray, Medium Gray, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Polypropylene, 30% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.49" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.51" |























