🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Benjy Cream & Light Blue Checkered Area Rug
| Collection: | Benjy |
|---|---|
| Colors: | Cream, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Checkered |
| Backing: | Polypropylene |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
Select Title
From $17.70
Original: $59.00
-70%Benjy Cream & Light Blue Checkered Area Rug—
$59.00
$17.70More Images















Benjy Cream & Light Blue Checkered Area Rug
| Collection: | Benjy |
|---|---|
| Colors: | Cream, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Checkered |
| Backing: | Polypropylene |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Benjy |
|---|---|
| Colors: | Cream, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Checkered |
| Backing: | Polypropylene |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |























