🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Benezett Area Rug - Clearance
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Medium Purple with tribal pattern, transitional, bohemian style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Benezett |
| Colors: | White, Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 80% Polypropylene / Face: 20% Polyester |
| Pile: | Plush Pile |
| Pile Height: | 1.18" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 1.38" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $11.70
Original: $39.00
-70%Benezett Area Rug - Clearance—
$39.00
$11.70More Images








Benezett Area Rug - Clearance
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Medium Purple with tribal pattern, transitional, bohemian style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Benezett |
| Colors: | White, Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 80% Polypropylene / Face: 20% Polyester |
| Pile: | Plush Pile |
| Pile Height: | 1.18" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 1.38" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Medium Purple with tribal pattern, transitional, bohemian style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Benezett |
| Colors: | White, Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 80% Polypropylene / Face: 20% Polyester |
| Pile: | Plush Pile |
| Pile Height: | 1.18" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 1.38" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























