🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Bauxite Area Rug - Clearance
| Collection: | Bauxite |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Tan, Dark Brown, Burgundy, Beige |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 60% Jute, 40% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.3" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.25" |
Select Title
From $20.70
Original: $69.00
-70%Bauxite Area Rug - Clearance—
$69.00
$20.70More Images



Bauxite Area Rug - Clearance
| Collection: | Bauxite |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Tan, Dark Brown, Burgundy, Beige |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 60% Jute, 40% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.3" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.25" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Bauxite |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Tan, Dark Brown, Burgundy, Beige |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 60% Jute, 40% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.3" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.25" |























