🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Batya Jute & Leather Rug
| Collection: | Batya |
|---|---|
| Colors: | Mustard, Dark Red |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 70% Jute, 30% Leather |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.23" |
| Fringe Length: | 1" |
Select Title
From $50.70
Original: $169.00
-70%Batya Jute & Leather Rug—
$169.00
$50.70More Images




Batya Jute & Leather Rug
| Collection: | Batya |
|---|---|
| Colors: | Mustard, Dark Red |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 70% Jute, 30% Leather |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.23" |
| Fringe Length: | 1" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Batya |
|---|---|
| Colors: | Mustard, Dark Red |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 70% Jute, 30% Leather |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.23" |
| Fringe Length: | 1" |























