🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Batehaven Premium Leather Hand Crafted Rug - Clearance
| Collection: | Batehaven |
|---|---|
| Colors: | Dark Brown, Beige, Cream, Silver Gray, Charcoal, Off - White |
| Construction: | Hand Crafted |
| Material: | 100% Hair On Hide |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Felt |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
Select Title
From $17.70
Original: $59.00
-70%Batehaven Premium Leather Hand Crafted Rug - Clearance—
$59.00
$17.70More Images









Batehaven Premium Leather Hand Crafted Rug - Clearance
| Collection: | Batehaven |
|---|---|
| Colors: | Dark Brown, Beige, Cream, Silver Gray, Charcoal, Off - White |
| Construction: | Hand Crafted |
| Material: | 100% Hair On Hide |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Felt |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Batehaven |
|---|---|
| Colors: | Dark Brown, Beige, Cream, Silver Gray, Charcoal, Off - White |
| Construction: | Hand Crafted |
| Material: | 100% Hair On Hide |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Felt |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |























