🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Batad Area Carpet - Clearance
| Collection: | Batad |
|---|---|
| Colors: | Cream, Gray, Medium Gray, Taupe, Teal, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 60% Polypropylene, 40% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.55" |
Select Title
From $14.70
Original: $49.00
-70%Batad Area Carpet - Clearance—
$49.00
$14.70More Images







Batad Area Carpet - Clearance
| Collection: | Batad |
|---|---|
| Colors: | Cream, Gray, Medium Gray, Taupe, Teal, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 60% Polypropylene, 40% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.55" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Batad |
|---|---|
| Colors: | Cream, Gray, Medium Gray, Taupe, Teal, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 60% Polypropylene, 40% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.55" |























