🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Barny Sage Flat Pile Washable Rug
| About: | The rug’s design offers a perfect combination of cream, light blue, and light pink hues that give your home just the right amount of brightness to keep your floors looking great without overpowering the room. Whether you choose the area rug or the runner option, this machine washable cream area rug is perfect for those who go for timeless style with simple flair and practicality. |
|---|---|
| Collection: | Barny |
| Colors: | Off White, Sage, Taupe, Medium Gray, Charcoal, Light Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Cotton |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.16" |
Select Title
From $17.70
Original: $59.00
-70%Barny Sage Flat Pile Washable Rug—
$59.00
$17.70More Images





















Barny Sage Flat Pile Washable Rug
| About: | The rug’s design offers a perfect combination of cream, light blue, and light pink hues that give your home just the right amount of brightness to keep your floors looking great without overpowering the room. Whether you choose the area rug or the runner option, this machine washable cream area rug is perfect for those who go for timeless style with simple flair and practicality. |
|---|---|
| Collection: | Barny |
| Colors: | Off White, Sage, Taupe, Medium Gray, Charcoal, Light Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Cotton |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.16" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | The rug’s design offers a perfect combination of cream, light blue, and light pink hues that give your home just the right amount of brightness to keep your floors looking great without overpowering the room. Whether you choose the area rug or the runner option, this machine washable cream area rug is perfect for those who go for timeless style with simple flair and practicality. |
|---|---|
| Collection: | Barny |
| Colors: | Off White, Sage, Taupe, Medium Gray, Charcoal, Light Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Cotton |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.16" |























