🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Avari Area Rug
| Collection: | Avari |
|---|---|
| Colors: | Beige, Dark Brown, Medium Gray, Medium Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.1" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.14" |
| Fringe Length: | 1.97" |
Select Title
From $49.00
Avari Area Rug—
$49.00
More Images








Avari Area Rug
| Collection: | Avari |
|---|---|
| Colors: | Beige, Dark Brown, Medium Gray, Medium Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.1" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.14" |
| Fringe Length: | 1.97" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Avari |
|---|---|
| Colors: | Beige, Dark Brown, Medium Gray, Medium Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.1" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.14" |
| Fringe Length: | 1.97" |























