🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Athena Gray Giraffe Print Wool Rug
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Bisque, Black White, Iris with polka dot pattern, contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Amberley |
| Colors: | Cream, Medium Gray, Light Gray |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.63" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $32.70
Original: $109.00
-70%Athena Gray Giraffe Print Wool Rug—
$109.00
$32.70More Images










Athena Gray Giraffe Print Wool Rug
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Bisque, Black White, Iris with polka dot pattern, contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Amberley |
| Colors: | Cream, Medium Gray, Light Gray |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.63" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Bisque, Black White, Iris with polka dot pattern, contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Amberley |
| Colors: | Cream, Medium Gray, Light Gray |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.63" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























