🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Athena Brown Giraffe Print Wool Rug
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Burnt Orange with polka dot pattern, contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Faulconbridge |
| Colors: | Cream, Tan, Light Brown |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.63" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $32.70
Original: $109.00
-70%Athena Brown Giraffe Print Wool Rug—
$109.00
$32.70More Images












Athena Brown Giraffe Print Wool Rug
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Burnt Orange with polka dot pattern, contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Faulconbridge |
| Colors: | Cream, Tan, Light Brown |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.63" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Burnt Orange with polka dot pattern, contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Faulconbridge |
| Colors: | Cream, Tan, Light Brown |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.63" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























