🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Asotin Hand Knotted Wool Area Rug
| Collection: | Asotin |
|---|---|
| Colors: | Burnt Orange, Mustard, Charcoal, Olive, Sage |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 70% NZ Wool, 30% Viscose |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.15" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.25" |
| Fringe Length: | 0.5" |
Select Title
From $679.00
Asotin Hand Knotted Wool Area Rug—
$679.00
More Images








Asotin Hand Knotted Wool Area Rug
| Collection: | Asotin |
|---|---|
| Colors: | Burnt Orange, Mustard, Charcoal, Olive, Sage |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 70% NZ Wool, 30% Viscose |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.15" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.25" |
| Fringe Length: | 0.5" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Asotin |
|---|---|
| Colors: | Burnt Orange, Mustard, Charcoal, Olive, Sage |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 70% NZ Wool, 30% Viscose |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.15" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.25" |
| Fringe Length: | 0.5" |























