🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Asmara Green Area Rug
| Collection: | Asmara |
|---|---|
| Colors: | Green, Sage, Light Silver, Sterling Gray, Silver Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Polyester, 30% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.43" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.63" |
Select Title
From $50.70
Original: $169.00
-70%Asmara Green Area Rug—
$169.00
$50.70More Images
















Asmara Green Area Rug
| Collection: | Asmara |
|---|---|
| Colors: | Green, Sage, Light Silver, Sterling Gray, Silver Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Polyester, 30% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.43" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.63" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Asmara |
|---|---|
| Colors: | Green, Sage, Light Silver, Sterling Gray, Silver Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Polyester, 30% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.43" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.63" |























