
Arwid Light Gray Area Rug
| Collection: | Arwid |
|---|---|
| Colors: | Gray, Light Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Contemporary |
| Outdoor Safe: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
Original: $49.00
-70%$49.00
$14.70More Images







Arwid Light Gray Area Rug
| Collection: | Arwid |
|---|---|
| Colors: | Gray, Light Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Contemporary |
| Outdoor Safe: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Arwid |
|---|---|
| Colors: | Gray, Light Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Contemporary |
| Outdoor Safe: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |























