🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Arushi Washable Area Rug
| Collection: | Arushi |
|---|---|
| Colors: | Medium Green, Cream, Tan, Rust, Orange |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.05" |
| Styles: | Traditional |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.17" |
Select Title
From $26.70
Original: $89.00
-70%Arushi Washable Area Rug—
$89.00
$26.70More Images







Arushi Washable Area Rug
| Collection: | Arushi |
|---|---|
| Colors: | Medium Green, Cream, Tan, Rust, Orange |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.05" |
| Styles: | Traditional |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.17" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Arushi |
|---|---|
| Colors: | Medium Green, Cream, Tan, Rust, Orange |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.05" |
| Styles: | Traditional |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.17" |























