🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Artois Area Rug - Clearance
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Bisque, Black White, Iris with contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Artois |
| Colors: | Black, Cream, Gray, Blue |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 85% Polypropylene, 15% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.47" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $11.70
Original: $39.00
-70%Artois Area Rug - Clearance—
$39.00
$11.70More Images








Artois Area Rug - Clearance
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Bisque, Black White, Iris with contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Artois |
| Colors: | Black, Cream, Gray, Blue |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 85% Polypropylene, 15% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.47" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Bisque, Black White, Iris with contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Artois |
| Colors: | Black, Cream, Gray, Blue |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 85% Polypropylene, 15% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.47" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























