🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Armen Area Rug
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Iris, Kelly Green, Cinnamon with transitional, bohemian style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Armen |
| Colors: | Cream, Light Gray, Light Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.1" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.14" |
| Fringe Length: | 1.97" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $14.70
Original: $49.00
-70%Armen Area Rug—
$49.00
$14.70More Images

















Armen Area Rug
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Iris, Kelly Green, Cinnamon with transitional, bohemian style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Armen |
| Colors: | Cream, Light Gray, Light Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.1" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.14" |
| Fringe Length: | 1.97" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Iris, Kelly Green, Cinnamon with transitional, bohemian style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Armen |
| Colors: | Cream, Light Gray, Light Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.1" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.14" |
| Fringe Length: | 1.97" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























