🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Archer Area Rug
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Bisque, Burnt Orange with diamond pattern, contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Archer |
| Colors: | Cream, Taupe, Black |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.4" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $26.70
Original: $89.00
-70%Archer Area Rug—
$89.00
$26.70More Images







Archer Area Rug
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Bisque, Burnt Orange with diamond pattern, contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Archer |
| Colors: | Cream, Taupe, Black |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.4" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Bisque, Burnt Orange with diamond pattern, contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Archer |
| Colors: | Cream, Taupe, Black |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.4" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























