
Annika Beige 3D Washable Area Rug
| Collection: | Annika |
|---|---|
| Colors: | Beige, Off White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Polypropylene, 30% Chenille-Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
Original: $59.00
-70%$59.00
$17.70More Images






Annika Beige 3D Washable Area Rug
| Collection: | Annika |
|---|---|
| Colors: | Beige, Off White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Polypropylene, 30% Chenille-Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Annika |
|---|---|
| Colors: | Beige, Off White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Polypropylene, 30% Chenille-Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |























