🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Annan Area Rug - Clearance
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Bamboo-Derived Rayon using hand knotted construction available in Light Beige with contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Annan |
| Colors: | Teal |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 80% Viscose / Face: 20% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.25" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.55" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |
Select Title
From $23.70
Original: $79.00
-70%Annan Area Rug - Clearance—
$79.00
$23.70More Images





Annan Area Rug - Clearance
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Bamboo-Derived Rayon using hand knotted construction available in Light Beige with contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Annan |
| Colors: | Teal |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 80% Viscose / Face: 20% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.25" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.55" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Bamboo-Derived Rayon using hand knotted construction available in Light Beige with contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Annan |
| Colors: | Teal |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 80% Viscose / Face: 20% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.25" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.55" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |























