🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Andes Blue Area Rug
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Blue Multi, Iris, Medium Purple with bordered pattern, traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Andes |
| Colors: | Navy, White, Blue, Light Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $17.70
Original: $59.00
-70%Andes Blue Area Rug—
$59.00
$17.70More Images




















Andes Blue Area Rug
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Blue Multi, Iris, Medium Purple with bordered pattern, traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Andes |
| Colors: | Navy, White, Blue, Light Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Blue Multi, Iris, Medium Purple with bordered pattern, traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Andes |
| Colors: | Navy, White, Blue, Light Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























