🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Amadi Beige Wool Area Rug
| Collection: | Amadi |
|---|---|
| Colors: | Light Beige, Camel, Medium Brown, Olive |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.47" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.62" |
Select Title
From $79.00
Amadi Beige Wool Area Rug—
$79.00
More Images








Amadi Beige Wool Area Rug
| Collection: | Amadi |
|---|---|
| Colors: | Light Beige, Camel, Medium Brown, Olive |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.47" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.62" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Amadi |
|---|---|
| Colors: | Light Beige, Camel, Medium Brown, Olive |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.47" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.62" |























