🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Alvan 3D Washable Rug - Clearance
| Collection: | Alvan |
|---|---|
| Colors: | Tan, Off White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 70% Polypropylene, 30% Polyester / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
Select Title
From $14.70
Original: $49.00
-70%Alvan 3D Washable Rug - Clearance—
$49.00
$14.70More Images















Alvan 3D Washable Rug - Clearance
| Collection: | Alvan |
|---|---|
| Colors: | Tan, Off White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 70% Polypropylene, 30% Polyester / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Alvan |
|---|---|
| Colors: | Tan, Off White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 70% Polypropylene, 30% Polyester / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |























