🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Alpana Washable Wool Area Rug
| Collection: | Alpana |
|---|---|
| Colors: | Beige, Ivory, Slate Gray |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 60% Wool / 40% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.01" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.27" |
Select Title
From $20.70
Original: $69.00
-70%Alpana Washable Wool Area Rug—
$69.00
$20.70More Images



Alpana Washable Wool Area Rug
| Collection: | Alpana |
|---|---|
| Colors: | Beige, Ivory, Slate Gray |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 60% Wool / 40% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.01" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.27" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Alpana |
|---|---|
| Colors: | Beige, Ivory, Slate Gray |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 60% Wool / 40% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.01" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.27" |























