
Almis Jute & Leather Rug - Clearance
| Collection: | Almis |
|---|---|
| Colors: | Mustard, Dark Red |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 70% Jute, 30% Leather |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.23" |
| Fringe Length: | 1" |
Original: $59.00
-70%$59.00
$17.70More Images









Almis Jute & Leather Rug - Clearance
| Collection: | Almis |
|---|---|
| Colors: | Mustard, Dark Red |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 70% Jute, 30% Leather |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.23" |
| Fringe Length: | 1" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Almis |
|---|---|
| Colors: | Mustard, Dark Red |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 70% Jute, 30% Leather |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.23" |
| Fringe Length: | 1" |























