🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Almeda Diamond Washable Wool Rug
| Collection: | Almeda |
|---|---|
| Colors: | Burnt Orange, Ivory |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 60% Wool, 35% Cotton, 5% Nylon |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Backing: | Canvas |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.51" |
Select Title
From $23.70
Original: $79.00
-70%Almeda Diamond Washable Wool Rug—
$79.00
$23.70More Images






Almeda Diamond Washable Wool Rug
| Collection: | Almeda |
|---|---|
| Colors: | Burnt Orange, Ivory |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 60% Wool, 35% Cotton, 5% Nylon |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Backing: | Canvas |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.51" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Almeda |
|---|---|
| Colors: | Burnt Orange, Ivory |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 60% Wool, 35% Cotton, 5% Nylon |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Backing: | Canvas |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.51" |























