🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Allport Tufted Maroc Wool Rug
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Blue Multi, Iris, Cinnamon with tribal pattern, transitional, bohemian style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Allport |
| Colors: | Medium Gray, Navy, Light Gray, Beige |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.19" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $29.70
Original: $99.00
-70%Allport Tufted Maroc Wool Rug—
$99.00
$29.70More Images














Allport Tufted Maroc Wool Rug
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Blue Multi, Iris, Cinnamon with tribal pattern, transitional, bohemian style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Allport |
| Colors: | Medium Gray, Navy, Light Gray, Beige |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.19" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Blue Multi, Iris, Cinnamon with tribal pattern, transitional, bohemian style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Allport |
| Colors: | Medium Gray, Navy, Light Gray, Beige |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.19" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























