🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Allerton Area Rug
| Collection: | Allerton |
|---|---|
| Colors: | Beige, Charcoal, Gray, Tan, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 90% Polypropylene, 10% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
Select Title
From $47.70
Original: $159.00
-70%Allerton Area Rug—
$159.00
$47.70More Images






Allerton Area Rug
| Collection: | Allerton |
|---|---|
| Colors: | Beige, Charcoal, Gray, Tan, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 90% Polypropylene, 10% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Allerton |
|---|---|
| Colors: | Beige, Charcoal, Gray, Tan, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 90% Polypropylene, 10% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |























