🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Alexander Brown Regency Wool Carpet
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Dark Multi with oriental pattern, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Alexander |
| Colors: | Beige, Navy, Olive, Rust, Dark Red, Dark Brown |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.87" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $32.70
Original: $109.00
-70%Alexander Brown Regency Wool Carpet—
$109.00
$32.70More Images
















Alexander Brown Regency Wool Carpet
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Dark Multi with oriental pattern, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Alexander |
| Colors: | Beige, Navy, Olive, Rust, Dark Red, Dark Brown |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.87" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Dark Multi with oriental pattern, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Alexander |
| Colors: | Beige, Navy, Olive, Rust, Dark Red, Dark Brown |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.87" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























