
Alessandra Thick Woven Wool Rug - Clearance
| Collection: | Alessandra |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Black, Medium Gray |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 70% Wool, 30% Viscose |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.79" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.79" |
Original: $79.00
-70%$79.00
$23.70More Images












Alessandra Thick Woven Wool Rug - Clearance
| Collection: | Alessandra |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Black, Medium Gray |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 70% Wool, 30% Viscose |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.79" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.79" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Alessandra |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Black, Medium Gray |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 70% Wool, 30% Viscose |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.79" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.79" |























