š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Aldis Cream Plush Textured Washable Rug
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Dark Brown with diamond pattern, transitional, bohemian style Easy-care, and Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Aldis |
| Colors: | Cream, Ivory |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.47" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.51" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $20.70
Original: $69.00
-70%Aldis Cream Plush Textured Washable Rugā
$69.00
$20.70More Images







Aldis Cream Plush Textured Washable Rug
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Dark Brown with diamond pattern, transitional, bohemian style Easy-care, and Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Aldis |
| Colors: | Cream, Ivory |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.47" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.51" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Dark Brown with diamond pattern, transitional, bohemian style Easy-care, and Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Aldis |
| Colors: | Cream, Ivory |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.47" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.51" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























