🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Afanen Carved Statement Rug - Clearance
| Collection: | Afanen |
|---|---|
| Colors: | Beige, Taupe, Ivory, Blue, Sandstone |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.28" |
| Fringe Length: | 1.18" |
Select Title
From $49.00
Afanen Carved Statement Rug - Clearance—
$49.00
More Images







Afanen Carved Statement Rug - Clearance
| Collection: | Afanen |
|---|---|
| Colors: | Beige, Taupe, Ivory, Blue, Sandstone |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.28" |
| Fringe Length: | 1.18" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Afanen |
|---|---|
| Colors: | Beige, Taupe, Ivory, Blue, Sandstone |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.28" |
| Fringe Length: | 1.18" |























