🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Addy Area Rug - Clearance
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Blue Multi with contemporary style Made in Israel. |
|---|---|
| Collection: | Addy |
| Colors: | Light Gray, Medium Gray, Black, Blue, Dark Red |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Polypropylene, 30% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.26" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Israel |
| Thickness: | 0.47" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $14.70
Original: $49.00
-70%Addy Area Rug - Clearance—
$49.00
$14.70More Images












Addy Area Rug - Clearance
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Blue Multi with contemporary style Made in Israel. |
|---|---|
| Collection: | Addy |
| Colors: | Light Gray, Medium Gray, Black, Blue, Dark Red |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Polypropylene, 30% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.26" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Israel |
| Thickness: | 0.47" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Blue Multi with contemporary style Made in Israel. |
|---|---|
| Collection: | Addy |
| Colors: | Light Gray, Medium Gray, Black, Blue, Dark Red |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Polypropylene, 30% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.26" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Israel |
| Thickness: | 0.47" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























